Nejzdravější vysávání pro Váš čistý domov

Centrální vysavače mají mnoho výhod oproti klasickým přenosným či robotickým vysavačům. Vycházejí všechny z jednoduchého principu, jehož důsledkem je čistý a zdravý domov zbavený prachu a alergenů.

Hlavní přednosti centrálních vysavačů:

 • 100% účinnost vysávání - veškerý nasávaný vzduch s nečistotami odchází po přefiltrování mimo dům,
 • nevíří prach při vysávání je tedy vhodné pro alergiky a není nutné časté vysávání
 • vysoký výkon,
 • snadná manipulace,
 • ticho při vysávání,
 • dlouhá životnost.

 

U HUSKY navíc:

 • záruka 25let na vybrané modely,
 • možnost přímého vysávání vody a čištění koberců a čalounění,
 • nezatěžujeme životní prostředí, naše vysavače jsou vyráběné převážně z recyklované oceli a hliníku,
 • 25 leté působení na českém a slovenském trhu,
 • kvalitní servis na pobočkách NEWAG s celorepublikovou působností.

Centrální vysavač nevíří prach, to je prostě fakt, který nejde zpochybnit. Veškerý nasátý vzduch včetně nečistot, alergenů a roztočů odvádí trubním rozvodem mimo obytné prostory. Po přefiltrování se tento vzduch, na rozdíl od bytových či robotických vysavačů, již nevrací zpět do obytných prostor, ale vyfukuje mimo objekt. Tím je zajištěna 100% filtrace. Nedochází ani k víření dosud nevysátého prachu, jako je tomu u mobilních vysavačů, což ulehčuje život nejen alergikům.

Pozn.: S centrálními vysavači můžeme stále vysávat maximální silou. Na centrální vysavače se totiž nevztahují nová nařízení EU ohledně omezení maximálního výkonu vysavačů. Navíc pouze u HUSKY získáte unikátní záruku 25 let! To je naprostá výjimka v této konzumní době, kdy většina výrobků určených k vybavení domácnosti je zařazeno v kategorii „spotřební zboží a elektronika“ s omezenou životností.

 

Jak centrální vysávání funguje?

Centrální vysavač je spojený s jednotlivými zásuvkovými vstupy jednoduchým potrubím, které zajišťuje odsávání prachu a nečistot od vysavačových zásuvek až k výkonné centrální vysavačové jednotce, která vše přefiltruje a vyčištěný vzduch vyfoukne mimo dům. Tím mají jeho uživatelé 100% jistotu, že žádní roztoči, ani alergeny, se již nikdy nevrátí zpět do ložnice či jiných obytných prostor. Do zásuvkových vstupů obsluha zasune cca 9m dlouhou vysavačovou hadici, kterou lze u středních domků uklidit z jednoho místa i celé patro, a to i včetně schodů a jiných pro přenosný vysavač hůře dostupných míst.

 

Počítejte s ním již při stavbě domu

Zde je ale potřeba zdůraznit, že centrální vysavač je potřeba zabudovat do stavby včas, protože potrubí pro vysávání vede většinou v podlaze a ve stěnách. Vysavačová jednotka pak už může být osazena kdykoliv. Kdo tento fakt opomine a myslí pouze na automatický a bezpracný robot, nemá v budoucnosti možnost vysávat centrálně, s vysokým výkonem, bez víření prachu a s 25 letou zárukou.

 

Montáž centrálního vysavače na dvě fáze

Samotná instalace centrálního vysavače se pak rozděluje na dvě fáze.

První fáze

V první fázi se provede pokládka trubního rozvodu. V případě novo-stavby je nejlepší, provést instalaci rozvodu ve fázi hrubé stavby, v době, kdy se provádí i ostatní instalace (elektro, voda, topení). Ovšem v případě podlahového topení musí být rozvody pro vysavač položeny napřed. Vývod pro budoucí umístění zásuvky je nutné zabezpečit krytkou, aby se zamezilo ucpání při omítání a dokončování samotné stavby domu. Jako krytka může být použitá i obyčejná izolepa. Při pokládce potrubí se propojí zásuvky s vysavačovou jednotkou, pomocí 2× 0,8 Cu kabelu. Ovládání je pomocí bezpečného napětí 12 V, nebo 24 V. 

Druhá fáze 

Druhá (finální) fáze pak proběhne v dokončené stavbě, nejlépe po vymalování, kdy se provede osazení vysavačových zásuvek, štěrbinové zásuvky a dalších chytrých doplňků, nainstalování vysavačové jednotky včetně elektrického zapojení a celkového oživení systému centrálního vysávání.

Katalogy a ceníky:

268-katalog-husky-2020-podzim

269-cenik-husky-2020-podzim

70-ebook-cisty-domov

Ukázky z realizace


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Partneři

RD MAREK s.r.o.

Rychlý kontakt

RD MAREK s.r.o.

Roman Marek

Na Kopci 193

537 05 Chrudim

web: www.rdmarek.cz

Email: r-marek@email.cz

Tel.: +420 777 912 079

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.