Provádíme montáž i servis systémů komfortního řízeného větrání Zehnder

001  002  003  004

 005 006  007  008 

009  0010  0011  0012

Systémy komfortního větrání Zehnder představují řešení pro optimální výměnu vzduchu, která je řízena automaticky dle individuálních  požadavků. Vzájemně dokonale sladěné součásti systému přivádí nepřetržitě do interiéru čerstvý, čistý vzduch a odvádí vydýchaný, spotřebovaný vzduch. Díky vysoce účinné rekuperaci tepla (až 95 %) lze dosáhnout významné úspory nákladů na vytápění a s volitelným entalpickým výměníkem tepla je možná také rekuperace vlhkosti (až 65 %).  

 • Nepřetržitá výměna vzduchu vydýchaného za vzduch čerstvý a čistý
 • Pro rodinné domy i byty
 • Centrální systémy s jednotkou a rozvody vzduchu do jednotlivých místností
 • Decentrální systémy pro malé byty a jednotlivé místnosti
 • Volitelné příslušensví pro zvýšení pohodlí
 • Uživatelsky přívětivá obsluha
 • Ochrana před venkovním hlukem

Úspora energií

Nejen u nízkoenergetických a pasivních staveb oceníte energetickou úspornost systému komfortního větrání Zehnder. Díky maximálně účinné rekuperaci tepla a díky možnosti využívání obnovitelných zdrojů energie prokazatelně ušetříte na nákladech za vytápění. Rovněž samotný provoz systému větrání nepředstavuje výraznou finanční zátěž, větrací jednotky mají nízkou spotřebu el. energie a dále investujete jen do výměny filtrů. 
 • Účinnost rekuperace tepla až 95 %
 • Úspora nákladů na vytápění 30-50 %
 • Nízká spotřeba elektrické energie u větrací jednotky
 • Minimální dodatečné náklady na provoz systému

Zdraví a hygiena

Čerstvý vzduch v interiéru je důležitý pro naši celkovou pohodu. Podporuje dobrý spánek, schopnost soustředění a zvyšuje naši výkonnost. Pravidelná výměna vzduchu zcela bez průvanu předchází nachlazení. Díky volitelným jemným filtrům, které zachycují jemný prach a pyly z květů, se mohou zhluboka nadechnout i alergici. 

 • Optimální přívod čerstvého vzduchu, aniž pocítíte jakýkoliv průvan
 • Snižování obsahu CO2 aj. škodlivin, které jinak běžně dýcháme
 • Trvalá výměna vzduchu, kterou ani nevnímáte
 • Jemné filtry pro čistý vzduch bez prachu a pylů

Větrací jednotky s rekuperací

Větrací jednotky ComfoAir Rovnotlaké větrací jednotky švýcarské značky Zehnder zaručují vysoký komfort, snadnou obsluhu, vysokou účinnost a flexibilní integraci do budovy. Jednotky jsou vybaveny výkonnými vysoce účinnými EC ventilátory s nízkou spotřebou el.energie (0,22 W/m3/h) a velmi tichým chodem (od 21 dB). Integrovaný křížový protiproudový výměník tepla dosahuje vysoké účinnosti rekuperace (až 95%). Jednotky jsou standardně vybaveny automatickým 100 % obtokem (bypass/letní noční chlazení). Jednotky mohou být navíc vybaveny elektrickým předehřevem chránícím výměník tepla a další komponenty před zamrzáním kondenzátu v zimě (vhodné pro horské oblasti). Čeká Vás bezstarostný provoz: mění se pouze filtry, které jsou snadno přístupné a vyměnitelné.

Entalpický výměník

Pomáhá optimalizovat vlhkost - pasivně bez dodatečné elektrické energie přenese entalpický výměník část vlhkosti zpět do domu díky inovativní konstrukci s polymerickými membránami. Vzduch je pak příjemnější pro dýchání, nedochází k vysoušení interiéru (sesychání dřevěných konstrukcí) zvláště v zimním období, kdy běžně klesá vlhkost přiváděného vzduchu po rekuperaci i pod 20%. Zabraňuje prostupu odváděných pachů, mikrobů a škodlivin díky speciální antibakteriální vrstvě Microban. Umožňuje snadné čištění propláchnutím vodou. Efektivně pracuje až do venkovní teploty -12°C bez nutnosti el.předehřevu či dočasného provozu mimo rovnotlaký režim (rozmrazovací cykly). Není potřeba řešit odvod kondenzátu.

Systém rozvodů Zehnder

Systém rozvodů Zehnder Systém rozvodu vzduchu ZEHNDER Přivádíme čerstvý vzduch do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů. Odvádíme vzduch z místností, kde vzniká vodní pára a pachy: z kuchyně, koupelny a WC. Výměna vzduchu probíhá tiše a bez průvanu.

Hvězdicovitý systém rozvodů Pro rozvody vzduchu používáme hvězdicový systém: vzduch vedeme od jednotky hlavním potrubím do rozdělovacího boxu s tlumičem, odtud jsou pak vedeny jednotlivé trasy potrubí do každé místnosti zvlášť. Tímto zajistíme dokonalé akustické odrušení, snadné vyregulování vzduchových množství do jednotlivých místností, nedochází k přeslechům mezi místnostmi.

Hygienické potrubí pro rozvody vzduchu ComfoTube75/90 , Flat51 Vysoká hygiena: hladký vnitřní povrch Clinside výrazně omezuje usazování prachu – to také potvrzuje certifikace uznávaným hygienickým institutem a SKZ. Potrubí je vyráběné z vysoce kvalitní zdravotně nezávadné umělé hmoty HDPE – vhodné pro potravinářství. Navíc díky velké ohebnosti potrubí lze rozvody vzduchu realizovat s malým počtem spojek a za kratší dobu – instalace je pak rychlá a tím finančně méně nákladná.

ComfoPipe Compact/Plus 125/160/200Izolované potrubí pro připojení venkovního vzduchu je vyrobeno ze speciálního EPP materiálu, zabraňujícího povrchové kondenzaci vzdušné vlhkosti na potrubí. Hladký vnitřní povrch zabraňuje usazování nečistot a umožňuje snadné vyčištění potrubí. Připojovací trasa je vždy řešena co nejkratší tak, aby byla minimalizována tlaková ztráta!

Designové krycí mřížky

V rámci Zehnder systémů komfortního větrání je kladen důraz také na design. Viditelnými prvky systému jsou zejména designové krycí mřížky, jejichž vzhled si můžete zvolit dle vašich preferencí. 

 • Designové krycí mřížky diskrétně zakrývají výstupy pro přiváděný a odváděný vzduch
 • Vhodné pro jakýkoli styl interiéru
 • Rozvody vzduchu zcela skryté v rámci podlahy, stěny nebo stropu
 • Ochrana budovy před nadměrnou vlhkostí

Plus záruka 5 let

Protože věříme ve kvalitu produktů a sázíme na spolehlivost systémů Zehnder komfortního větrání, nabízíme vám možnost využít na ně naši novou, prodlouženou pětiletou záruku. Získáte tak více jistoty, že vše bude fungovat tak jak má a pokud by přeci jen byla nutná oprava, můžete se spolehnout na to, že bude provedena v co možná nejkratším termínu a zcela bezplatně. 

Ukázky z realizace


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Partneři

RD MAREK s.r.o.

Rychlý kontakt

RD MAREK s.r.o.

Roman Marek

Na Kopci 193

537 05 Chrudim

web: www.rdmarek.cz

Email: r-marek@email.cz

Tel.: +420 777 912 079

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.