Zateplení fasády rodinných a bytových domů

Zateplovací systémy

  • příjemné klima v každou roční dobu
  • úspora nákladů a energie
  • systémové řešení pro každou stavbu

PROČ ZATEPLOVAT?

Zateplení v zimě brání úniku nákladného tepla, v létě přehřátí obvodových zdí a interiéru.  Tím se šetří náklady na energii pro vytápění i na klimatizaci. Po celý rok je tím nejpřirozenějším způsobem zajištěno příjemné vnitřní klima, zásadně sníženo riziko výskytu plísní a obvodové stěny jsou chráněné před nadměrnými tepelnědilatačními pohyby i povětrnostními vlivy. Díky nižší tloušťce obvodové konstrukce pak lze při stejném obrysu získat větší užitnou plochu (např. až 4 m2 při cca 200 m2 zastavěné plochy). O snižování emisí CO2 ani nemluvě.

CO JE TO VLASTNĚ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM (ETICS)?

Zkratka ETICS vychází z anglického označení External Thermal Insulation Composite System - vnější tepelněizolační kompozitní systém.

Podle normy ČSN 732901 Provádění vnějších tepelněizolačních systémů (ETICS) je to přímo na stavbě uplatňovaná sestava průmyslově zhotovených výrobků obsahující výrobcem systému vybrané a určené části. Jednotlivé součásti musí být vzájemně sladěny, testovány a musí se doplňovat. Nejedná se tedy o kombinaci libovolně zvolených komponentů, zejména už ne o výrobky od různých výrobců.

V žádném případě nejde o kombinaci libovolně či náhodně zvolených komponentů, ale o týmovou hru výše uvedených specialistů, kteří sice musí být specialisty, ale současně se musí vzájemně doplňovat a musí se spolu umět domluvit podobně jako fotbalový tým. Pro úspěch zateplovacího systému, stejně jako při utkání, nerozhodují ani tak osobní rekordy jednotlivých hráčů, jako především jejich kolektivní souhra ve všech fázích zápasu. Fasáda je oproti jiným částem stavby vystavena dlouhodobě a nesrovnatelně většímu množství různých nahodilých a kritických situací.

Zateplení rodinného domu polystyrénem EPS v systému Baumit a kvalitativní třídě ,,A´´


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Partneři

RD MAREK s.r.o.

Rychlý kontakt

RD MAREK s.r.o.

Roman Marek

Na Kopci 193

537 05 Chrudim

web: www.rdmarek.cz

Email: r-marek@email.cz

Tel.: +420 777 912 079

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.